Öljyeristeiset jakelumuuntajat
Luotettava ratkaisu jakeluverkkoihin, teollisuuteen ja ulkoasennuksiin. Toimitamme jakelumuuntajat kohteen teknisen määrittelyn mukaan, valvotusti ja aikataulussa.
Tehoalue
Jännitealue

Laaja teho- ja jännitealue
- Tehot 50-3150 kVA
- Jännitteet 10 kV ja 20 kV sarjat
- IEC 60076
- Eco Design-vaatimukset
- ANSI / BS saatavilla tilauksesta
Valitse teholuokka
Jokaisella teholuokalla on omat tekniset lähtöarvonsa. Valitse kokoluokka nähdäksesi tärkeämmät tiedot.
Tekniset tiedot
| Taajuus | 50 Hz |
| Kytkentäryhmä | Dyn11 |
| Käyttölämpötila | -40 / +40°C |
| Standardit | IEC 60076 |
| Ylilämpötilat | 60/65 K |
| Läpiviennit | Posliini tai pistoke |
| Käämi | Al tai Cu |
| Eristysluokka | A |
| Energiahäviöt | ECO-design tai muut luokat |

FAST TRACK
Fast track – kun projektilla on kiire
Moderni ohjausjärjestelmämme ja useat rinnakkaiset linjamme mahdollistavat joustavat pikatoimitukset kriitisissä tilanteissa – laadusta tinkimättä
Räätälöidyt muuntajat
BTB tarjoaa räätälöityjä öljyeristeisiä jakelumuuntajia, jotka valmistetaan tilauksesta yksittäisinä projekteina kaikkien erityisvaatimusten täyttämiseksi.
Räätälöintimahdollisuuksia:
- Molemmat ensiöjännitteet
- Erilaiset kytkentäryhmät ja vaihesiirrot
- Lämpötilan nousu käyttöolosuhteiden mukaan
- Tehostettu eristys salamaniskuja ja ylijännitepiikkejä varten
- Vahvistettu tankkirakenne pultatuilla tai hitsatuilla jäähdytysrivoilla
- Kaapelin kytkentäkotelo
- Jännitteensäätö pultatuilla kiskoilla
- Moottorikäyttöinen käämikytkimen jännitteensäätö
- Erilaiset jäähdytys-/eristysaineet
- Mukautetut mitat ahtaisiin asennuskohteisiin
Ota yhteyttä
Aloitetaan muuntajasi suunnittelu
Styötä teho-ja jäänitevaatimuksesi, niin asianatuntijamme etsivät sivulle sopivan vakiomallin tai tuunnittelevat räätälöidyn ratkaisun.
The Transformer Marketplace ®