GBE 2500 6/0,4kV
Tekniset tiedot
| Quantity | 1 pce |
| Brand | GBE |
| Type | TS3R07.2500 |
| Year of Manufacture | 2018 |
| Basic Transformer Design | Cast-Resin |
| Ingress Protection | IP00 |
| Application | Distribution Transformer |
| Number of Phases | three-phase |
| Winding Material | AI/AI |
| Rated Power | 2500 kVA |
| Cooling | AN |
| Voltage Ratio | 6000 / 400 V |
| HV Ins. Class (Um/AC/LI) | 7,2/20/60 kV |
| LV Ins. Class (Um/AC/LI) | 1,1/3/- kV |
| Voltage Regulation | off-circuit, bolted links |
| Tapping Range on LV side | 400-1140 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Vector Group | Dyn11 |
| Standards | IEC 60076 |
| Total Weight | 7300 kg |

