TBA 6 MVA 20/6.3 kV
Tekniset tiedot
| Quantity | 1 pce |
| Year of Manufacture | 2011 |
| Make | TBA |
| Basic Design | Oil-immersed |
| Number of Phases | Three-phase |
| Application | Power Transformer |
| Rated Power | 6000 kVA |
| Method of Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio | 20000 / 6300 V |
| Tappings Range | +-2×2,5% |
| Type of Tap changer | Off-circuit Tap Changer |
| Vector Group | Dyn11 |
| Frequency | 50 Hz |
| Short Circuit Voltage | 6,92 % |
| Temperature Rise | 60/65 K |
| No-load Losses | 6450 W |
| Load Losses at 75 °C | 44 375 W |
| Conductor Material (HV/LV) | Cu/Cu |
| Place of Installation | Outdoor |
| Outer Dimensions (LxWxH) | 2330x2050x2780 mm |
| Total Weight | 9500 kg |
| Weight of Oil | 2000 kg |
| Standards | IEC 60076 |

