IEO 250kVA 10,5/0,42kV
Tekniset tiedot
| Quantity | 1 pce |
| Brand | IEO |
| Condition | Second Hand |
| Year of Manufacture | 2000 |
| Application | Distribution Transformer |
| Basic Transformer Concept | oil-immersed |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 250 kVA |
| Method of Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio – HV/LV | 10 500 V +-2×2.5% / 420 V |
| Tapping Range | 10 000 – 10 250 – 10 500 – 10 750 – 11 000 – 11 250V |
| Frequency | 50 Hz |
| Connection | Dyn5 |
| Total Weight | 1185 kg |
| Weight of Oil | 205 kg |

