Eaglerise 3150kVA 33/0,8kV
Tekniset tiedot
| Quantity | 1 pce |
| Brand | Eaglerise |
| Year of Manufacture | 2020 |
| Condition | Second Hand |
| Basic Transformer Design | Oil-immersed |
| Application | Power Transformer |
| Number of Phases | Three-phase |
| Rated Power | 3150 kVA |
| Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio | 33000 / 800 V |
| Voltage Regulation | off-circuit |
| Tapping Range | +-2×2,5% |
| Frequency | 50 Hz |
| Vector Group | Dy11 |
| Total Weight | 8580 kg |

