Ormazal 1250kVA 21/0,42kV
Tekniset tiedot
| Quantity | 1 pce |
| Brand | Ormazal |
| Year of Manufacture | 2021 |
| Basic Transformer Design | Oil-immersed |
| Application | Distribution Transformer |
| Number of Phases | three-phase |
| Rated Power | 1250 kVA |
| Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio | 21 000 / 420 V |
| Tapping Range | +-2×2.5% |
| Frequency | 50 Hz |
| Vector Group | Dyn5 |
| Total Weigth | 4 285 kg |

