Brush 20/25 MVA 33/11,5kV
Tekniset tiedot
| Quantity | 2 pcs |
| Brand | Brush |
| Year of Manufacture | 2012 |
| Application | Power Transformer |
| Basic Transformer Concept | oil-immersed |
| Tank Design | Rigid tank, detachable cooling radiators |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 20 000 / 25000 kVA |
| Method of Cooling | OFAN/ONAN |
| Voltage Ratio | 33 000 / 11 500 V |
| Voltage Regulation | OLTC |
| Frequency | 50 Hz |
| Connection | Dyn11 |
| Total Weight | 36700 kg |

