Møre 1 MVA 20,5-0,41 kV
Tekniset tiedot
| Quantity | 1 pce |
| Brand | Møre |
| Year of Manufacture | 2001 |
| Condition | Used |
| Application | Power Transformer |
| Basic Transformer Concept | Oil-immersed, hermetically sealed |
| Tank Design | corrugated tank |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 1000 kVA |
| Method of Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio | 20 500 / 410 V |
| Voltage Regulation | Off-circuit tap changer |
| Tapping Range | 19475-21525V |
| Frequency | 50 Hz |
| Connection | Dyn11 |
| Total Weight | 2596 kg |
| Weight of Oil | 512 kg |

