BTB SEM 500 kVA 20/10/0,4 kV Dual Voltage UNUSED!
Tekniset tiedot
| Quantity | 2 pcs |
| Brand | BTB (SEM) |
| Year of Manufacture | 2019 |
| Application | Distribution Transformer |
| Basic Transformer Concept | Oil-immersed, hermetically |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 500 kVA |
| Method of Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio | 20500/ 400 V or 10250 / 400 V |
| Voltage Regulation | Off-Circuit Tap Changer |
| Tapping Range | +-2×2.5% |
| Impedance | 4% |
| Losses | Tier1 |
| Frequency | 50 Hz |
| Connection | D(D)yn11 |
| Total Weight | 1544kg |

