TBA 50/63 MVA 110/33kV
Tekniset tiedot
| Quantity | 1 pce |
| Brand | To be advised later! |
| Year of Manufacture | 2015 |
| Application | Power Transformer |
| Basic Transformer Concept | oil-immersed, conservator tank |
| Tank Design | Rigid tank, detachable cooling radiators |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 50 000 / 63 000 kVA |
| Method of Cooling | ONAN / ONAF |
| Voltage Ratio | 110000 / 33000 V |
| Voltage Regulation | OLTC |
| Tapping Range | 110000V +-16% in +-9 steps with OLTC |
| Impedance | 11,85% |
| No-load Losses | To be informed later! |
| Load Losses | To be informed later! |
| Frequency | 50 Hz |
| Temperature Rise (oil/wind) | 60/65 K |
| Connection | YNyn0 |
| Total Transp. Weight | 69 000 kg |
| Total Weight | 72 000 kg |
| Oil Weight | 14 000 kg |

