France Transfo Schneider 800 kVA 20/0,4 kV
Tekniset tiedot
| Quantity | 1 pce |
| Brand | France Transfo / Schneider Electric |
| Condition | Second Hand |
| Year of Manufacture | 2002 |
| Application | Distribution Transformer |
| Basic Transformer Concept | oil-immersed, hermetically sealed |
| Tank Design | corrugated tank |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 800 kVA |
| Method of Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio – HV/LV | 20500 / 410 V |
| Impedance | 4.50% |
| Voltage Regulation | off-circuit tap changer |
| Tapping Range | +-2×2.5% |
| Frequency | 50 Hz |
| Connection | Dyn11 |
| Standards | IEC 60076 |
| Total Weight | 2225 kg |
| Weight of Oil | 480 kg |

