TBA 3 pcs 25 MVA 132/11,5 kV
Tekniset tiedot
| Quantity | 3 pcs |
| Brand | TBA |
| Year of Manufacture | 2015 |
| Condition | Surplus, unused |
| Application | Power Transformer |
| Basic Transformer Concept | Oil-immersed, conservator tank |
| Tank Design | Rigid tank, detachable cooling radiators |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 20 000 / 25 000 kVA |
| Method of Cooling | ONAN / ONAF |
| Voltage Ratio (prim./sec.) | 132 000/ 11 500 V |
| Voltage Regulation | On-load tap changer OLTC +-8×1,25% |
| Tapping Range | 145 200 – 118 800 V, in 17 steps |
| Frequency | 50 Hz |
| Temperature Rise | 50/45K |
| Vector Group | YNd11 |
| Standards | IEC-60076 |

