5 pcs. Pauwels 2 MVA 33/0,4 kV
Tekniset tiedot
| Year of Manufacture | 2013 |
| Application | Distribution Transformer |
| Basic Transformer Concept | oil-immersed, hermetic |
| Tank Design | corrugated tank design, flexible cooling fins |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 2000 kVA |
| Method of Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio | 33000 / 400 V |
| Voltage Regulation | off-circuit tap changer |
| Tapping Range | +2×2,5% |
| Frequency | 50 Hz |
| Temperature Rise | 60/65 K |
| Connection | Dyn11 |
| Impedance | 5,9% |

