TBA 12 MVA Ladle Furnace
Tekniset tiedot
| Year of Manufacture | 2014 |
| Rated Power | 12 000 kVA |
| Cooling methos | OFWF |
| Voltage regulation | OLTC On-load tap changer, 11 positions |
| Primary voltage | 34 500 V |
| Secondary voltage | 260 – 240 V (constant power) |
| Secondary voltage | 240 – 170 V (constant sec. current) |
| Tapping range | See table below |
| Connection group | Yd5 |
| Dimensions | 3300x5150x4600 mm |
| Total weight | 36 500 kg |

