Italtrafo 10 MVA 15/6,35 kV
Tekniset tiedot
| Quantity | 1 pce |
| Brand | Italtrafo |
| Year of Manufacture | 1985 |
| Condition | Used |
| Application | Power Transformer |
| Basic Transformer Concept | oil-immersed, conservator type |
| Tank Design | rigid tank with cooling radiators |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 10 000kVA |
| Method of Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio | 15 000 / 6350 V |
| Tapping Range | +- 750 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Impedance | 7,5% |
| Connection | Dyn11 |
| Total Weight | 17800kg |

