Tironi 14 MVA 62/6,6 kV
Tekniset tiedot
| Quantity | 2 pcs |
| Brand | Tironi |
| Year of Manufacture | 2006 |
| Condition | Used, Second Hand |
| Application | Power Transformer |
| Basic Transformer Concept | oil-immersed, conservator type |
| Tank Design | rigid tank with cooling radiators |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 14000kVA |
| Method of Cooling | OFWF |
| Voltage Ratio | 62 000 / 6 600 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Connection | YNd11 |
| Total Weight | 19 100 kg |
| Weight of Oil | 3 200 kg |

