National Industri 6,3 MVA 22,5/11,5 (6,65) kV
Tekniset tiedot
| Quantity | 1 pce |
| Brand | National Industri |
| Year of Manufacture | 1987 |
| Condition | Used |
| Basic Transformer Concept | Oil-immersed, conservator tank |
| Type Designation | TOR 133068130 |
| Tank Design | Rigid tank, detachable cooling radiators |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 6 300 kVA |
| Method of Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio (prim./sec.) | 22 500/ 11 500 V (As YNd11 6 650 kV) |
| Voltage Regulation | On-load tap changer (OLTC) |
| Tapping Range | 22 500 V +-8×1,67% |
| Frequency | 50 Hz |
| Temperature Rise | 60/65K |
| Connection | YNyn0 (YNd11) |
| Total Weight | ~ 16 000 kg |
| Weight of Oil | ~ 3 700 kg |
| Transport Weight | ~ 16 000 kg |

