TBA 20 MVA 132/21,5 kV
Tekniset tiedot
| Quantity | 2 pcs |
| Brand | TBA |
| Year of Manufacture | 2010 |
| Application | Power Transformer |
| Basic Transformer Concept | oil-immersed, conservator tank |
| Tank Design | Rigid tank, detachable cooling radiators |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 16 000/20 000 kVA |
| Method of Cooling | ONAN/ONAF |
| Voltage Ratio | 132 000 / 21 500 V |
| Voltage Regulation | On-load tap changer (OLTC) |
| Tapping Range | +-9x 1467 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Temperature Rise (oil/wind) | 60/65 K |
| Connection | YNd11 |
| Total Weight | 40 200 kg |
| Total Transp. Weight | 33 600 kg |

