ANSA Trafo Unused 1530 kVA 33/0,36 kV
Tekniset tiedot
| Quantity | 10 pcs |
| Year of Manufacture | 2014 |
| Application | Power Transformer |
| Basic Transformer Concept | oil-immersed |
| Tank Design | corrugated tank design, breathing type |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 1530 kVA |
| Method of Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio | 33 000 / 360 V |
| Voltage Regulation | off-circuit tap changer |
| Tapping Range | +-2×2,5% |
| Frequency | 50 Hz |
| Connection | Dyn11 |
| Impedance | ~7 % |
| Total Weight | 4180 kg |
| Weight of Oil | 840 kg |

