France Transfo 2 MVA 15,73/6,6
Tekniset tiedot
| Quantity | 1 pce |
| Year of Manufacture | 2006 |
| Basic Transformer Concept | oil-immersed |
| Tank Design | corrugated tank design, hermetically sealed |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 2000 kVA |
| Method of Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio | 15730 / 6600 V |
| Voltage Regulation | off-circuit tap changer |
| Tapping Range | +-2×2,5% |
| Frequency | 50 Hz |
| Connection | Dyn11 |
| Total Weight | 3880 kg |
| Weight of Oil | 843 kg |

