1000 kVA kuivamuuntaja – 24 kV sarja
Vakiokokoinen 1000 kVA kuivamuuntaja 10 kV ja 20 kV -järjestelmiin. Luotettava ratkaisu sisätiloihin, tunneleihin ja vaativiin ympäristöihin – määriteltynä tarkasti projektisi teknisten vaatimusten mukaan.




Valitse jännitesarja
12 kV sarja
Ensiöjännite 10 kV
±2×2,5%
24 kV sarja
Ensiöjännite 20 kV
±2×2,5%
Tekniset tiedot – 1000 kVA – 24 kV sarja
| Ylätason tiedot | |
|---|---|
| Ensiöjännite | 20 kV ±2×2,5% |
| Toisiojännite | 400 V |
| Kytkentäryhmä | Dyn11 |
| Taajuus | 50 Hz |
| Standardit | IEC 60076-11 |
| Parametrit | |
| Uk [%] | 6 |
| Po [W] | 1 395 |
| Pk 75 °C [W] | 9 000 |
| Paino [kg] | 3 200 |
| Mitat (AxBxC) [mm] | 1690 × 1000 × 1930 |
| Tekniset tiedot | |
| Eristysluokka | F |
| Käyttölämpötila | -25/+40 °C |
| Jäähdytystapa | Air natural (AN) |
| Varusteet | 3 PT100 temp sensors, 4 wheels (std eq.) |
Mitat ja asennustiedot

| 24 kV sarja | |
|---|---|
| Pituus A | 1 690 mm |
| Leveys B | 1 000 mm |
| Korkeus C | 1 930 mm |
| Paino | 3 200 kg |
Alustava hintataso ja toimitusaika
Saat nopeasti arvion 500 kVA vakiomallin hintatasosta ja toimitusajasta. Lopullinen hinta määräytyy teknisten valintojen muk.
"*" näyttää pakolliset kentät
FAST TRACK
Fast track – kun projektilla on kiire
Moderni ohjausjärjestelmämme ja useat rinnakkaiset linjamme mahdollistavat joustavat pikatoimitukset kriitisissä tilanteissa – laadusta tinkimättä
OTA YHTEYTTÄ
Aloitetaan muuntajasi suunnittelu
Räätälöidyt mallit tehdään tilauksesta ja käsitellään yksittäisprojekteina. Valitse tarvittavat ominaisuudet – suunnittelemme teknisesti optimoidun ratkaisun juuri sinun tarpeisiisi.