SMIT 90 MVA 102,5/20 kV
Tekniska specifikationer
| Quantity | 1 pce |
| Brand | SMIT Transformers |
| Year of Manufacture | 2003 |
| Condition | Used |
| Application | Power Transformer |
| Basic Transformer Concept | oil-immersed |
| Tank Design | Rigid tank, detachable cooling radiators |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 90 000kVA |
| Method of Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio (prim./sec.) | 220000/33000 V |
| Tap changer | OLTC |
| Tapping Range | 84500-120500 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Connection | YNynO |

