EBG 1,25 MVA 22/6,3 kV
Tekniska specifikationer
| Brand | EBG |
| Year of Manufacture | 2019 |
| Condition | Surplus |
| Basic Transformer Design | Oil-immersed |
| Application | Distribution Transformer |
| Number of Phases | Three-phase |
| Rated Power | 1250 kVA |
| Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio | 22 000 / 630 V |
| Voltage Regulation | off-circuit |
| Tapping Range | +-2×2.5% |
| Frequency | 50 Hz |
| Vector Group | YNd11 |
| Standards | IEC 60076 |
| Total Weigth | 3300kg |

