TAMINI 31,5 MVA 33-11,5 kV OLTC
Tekniska specifikationer
| Quantity | 1 pce |
| Brand | TAMINI |
| Year of Manufacture | 2015 |
| Application | Power Transformer |
| Basic Transformer Concept | oil-immersed |
| Tank Design | Rigid tank, detachable cooling radiators |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 31 500 kVA |
| Method of Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio | 33 000 / 11 500 V |
| Voltage Regulation | OLTC |
| Tapping Range | 33 000V +5 -7x 1,5% |
| Frequency | 50 Hz |
| Connection | Dyn11 |
| Total Weight | 50 000 kg |
| Oil Weight | 11 500 kg |

