Merlin Gerin (France Transfo) 2 MVA 20/0,4 kV 2 pcs
Tekniska specifikationer
| Quantity | 2 pcs |
| Brand | Merlin Gerin (France Transfo) |
| Condition | Second Hand |
| Year of Manufacture | 2005 |
| Application | Distribution Transformer |
| Basic Transformer Concept | Oil-immersed, hermetically sealed |
| Tank Design | Corrugated tank |
| Number of Phases | 3-phase |
| Type Designation | Minera |
| Rated Power | 2000 kVA |
| Method of Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio – HV/LV | 20500 / 410 V |
| Voltage Regulation | Off-circuit tap changer |
| Tapping Range | +-2×2.5% |
| Frequency | 50 Hz |
| Impedance | 6,0 % |
| Connection | Dyn11 |
| Standards | IEC 60076-1 |
| Total Weight | 3890 kg |
| Weight of Oil | 893 kg |
| Substation Cabins | Elkamo Park (optional, may be sold separately) |

