ABB 4,2MVA 33/6,3kV
Tekniska specifikationer
| Quantity | 1 pce |
| Brand | ABB |
| Year of Manufacture | 2017 |
| Condition | Second Hand |
| Basic Transformer Design | Oil-immersed |
| Application | Power Transformer |
| Number of Phases | Three-phase |
| Rated Power | 4200 kVA |
| Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio | 33000 / 6300 V |
| Voltage Regulation | off-circuit |
| Tapping Range | 28496 – 36003 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Vector Group | YNd11 |
| Standards | IEC 60076 |
| Total Weight | 8771 kg |
| Oil Type | NYNAS NYTRO LYRA X |

