AEG 2000kVA 34,5/0,4kV
Tekniska specifikationer
| Quantity | 2 pcs |
| Brand | EAG |
| Year of Manufacture | 1992 |
| Condition | Second Hand |
| Basic Transformer Design | Oil-immersed |
| Application | Distribution Transformer |
| Number of Phases | Three-phase |
| Rated Power | 2000 kVA |
| Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio | 34500 / 400 V |
| Voltage Regulation | off-circuit |
| Tapping Range | +-2×2,5% |
| Frequency | 50 Hz |
| Vector Group | Yyn0 |
| Transport Weight | ~ 5970kg |

