2 pcs. SGB 2800 kV 22/0,4 kV
Tekniska specifikationer
| Quantity | 2 pcs |
| Brand | SGB |
| Year of Manufacture | 2014 |
| Condition | Un-used, Surplus |
| Basic Transformer Design | Oil-immersed |
| Application | Power Transformer |
| Number of Phases | three-phase |
| Rated Power | 2800 kVA |
| Cooling | KNAN (Midel Oil) |
| Voltage Ratio | 22 000 / 400 V |
| Tapping Range | +-2×2.5% |
| Frequency | 50 Hz |
| Vector Group | Dyn5 |
| Impedance | 6,0% |
| Total Weigth | 6 930 kg |

