TBA 4 MVA 22/6.9kV
Tekniska specifikationer
| Quantity | 2 pcs |
| Brand | To be advised later! |
| Year of Manufacture | 2018 |
| Application | Power Transformer |
| Basic Transformer Concept | oil-immersed, Hermetic |
| Tank Design | Corrugated Tank Design |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 4 000 kVA |
| Method of Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio | 22 000 / 6 900 V |
| Voltage Regulation | Off-circuit Tap Changer |
| Tapping Range | +-5% |
| Impedance | 7% |
| No-load Losses | 4 660 W |
| Load Losses | 39 000 W |
| Frequency | 50 Hz |
| Temperature Rise (oil/wind) | 60/65 K |
| Connection | Dyn11 |
| Total Weight | 9 700 kg |
| WEight of Oil | 2 205 kg |

