Celme 10 MVA 33/6,6 kV Dyn11
Tekniska specifikationer
| Quantity | 1 pce |
| Brand | CELME |
| Year of Manufacture | 1999 |
| Condition | Used |
| Application | Power Transformers |
| Basic Transformer Concept | oil-immersed, conservator tank |
| Tank Design | Rigid tank, detachable cooling radiators |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 10 000 kVA |
| Method of Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio (prim./sec.) | 33000/6600 V |
| Voltage Regulation | Off-circuit tap changer |
| Tapping Range | 33 000 V +-2x 2,5% |
| Frequency | 50 Hz |
| Connection | Dyn11 |

