2 pcs. SIEMENS 3,6/1,8/1,8 MVA 6,6/0,42 kV
Tekniska specifikationer
| Brand | Siemens |
| Quantity | 2 pcs |
| Year of Manufacture | 2006 |
| Condition | Used |
| Basic Transformer Design | oil-immersed, corrugated tank |
| Application | Power Transformer |
| Number of Phases | Three-phase |
| Rated Power | 3600 / 1800 / 1800 kVA |
| Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio | 6 600/ 420 V |
| Tapping range | 6 600 V +-2 x 5% |
| Voltage Regulation | off-circuit |
| Frequency | 50 Hz |
| Vector Group | Dyn5 (Dyn5) |
| Standards | IEC 60076 |
| Impedance | 8 % |

