TBA 25 MVA 150/30,2 kV
Tekniska specifikationer
| Quantity | 1 pce |
| Brand | TBA |
| Year of Manufacture | TBA |
| Condition | Surplus, unused |
| Application | Power Transformer |
| Basic Transformer Concept | Oil-immersed, conservator tank |
| Tank Design | Rigid tank, detachable cooling radiators |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 24 000 kVA |
| Method of Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio (prim./sec.) | 150 000/ 30 200 V |
| Voltage Regulation | On-load tap changer (OLTC) |
| Tapping Range | TBA |
| Frequency | 50 Hz |
| Temperature Rise | 60/65K |
| Connection | TBA |
| Standards | IEC-60076 |
| Total Weight | TBA |
| Weight of Oil | TBA |
| Transport Weight | TBA |

