France Trasfo 6MVA 22/10 kV
Tekniska specifikationer
| Quantity | 1 pce |
| Brand | France Transfo |
| Year of Manufacture | 1991 |
| Condition | Used, Second Hand |
| Application | Power Transformer |
| Basic Transformer Concept | oil-immersed, conservator type |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 6 000kVA |
| Method of Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio | 22 000 / 10 000 V |
| Insulation level | 125/50 |
| Tapping Range | +-2×2,5% |
| Frequency | 50 Hz |
| Load losses | 37100 W |
| No-load losses | 4700 W |
| Short-circuit imp. | 8% |
| Connection | YNyn0 |
| Total Weight | 8 900 kg |

