Contirep 6,3 MVA 21/6,3kV
Tekniska specifikationer
| Quantity | 1 pce |
| Brand | Contirep |
| Year of Manufacture | 2008 |
| Condition | Used, Second Hand |
| Application | Power Transformer |
| Basic Transformer Concept | oil-immersed, hermetic |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 6 300 kVA |
| Method of Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio | 21 000 / 6 300 V |
| Tapping Range | 21525 – 21000 – 20475 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Connection | YNd11 |
| Total Weight | 10 750 kg |
| Weight of Oil | 2 400 kg |

