Pauwels 2000 kVA 21/0,4 kV
Technical specifications
| Quantity | 6 pcs |
| Brand | Pauwels |
| Year of Manufacture | 2002 |
| Basic Transformer Design | Oil-immersed |
| Application | Distribution Transformer / Windmill |
| Number of Phases | three-phase |
| Rated Power | 2000 kVA |
| Cooling | KNAN |
| Voltage Ratio | 21 000 / 400 V |
| Tapping Range | +-2×2.5% |
| Frequency | 50 Hz |
| Vector Group | Dyn5 |
| Total Weigth | 4 400 kg |

