Siemens 31,5kVA 132/11,5kV
Technical specifications
| Quantity | 1 pce |
| Brand | Siemens |
| Year of Manufacture | 2018 |
| Application | Power Transformer |
| Basic Transformer Concept | oil-immerse |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Power | 31 500 / 40 000 kVA |
| Method of Cooling | ONAN/ONAF |
| Voltage Ratio | 132000 / 11500 V |
| Tapping Range | 118 800 -145 200 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Connection | Dyn11 |

