GBE 2 MVA 22-0,4 kV
Technical specifications
| Quantity | 1 pce |
| Brand | GBE |
| Year of Manufacture | 2020 |
| Condition | Second Hand |
| Basic Transformer Design | Oil-immersed |
| Application | Distribution Transformer |
| Number of Phases | Three-phase |
| Rated Power | 2000 kVA |
| Cooling | ONAN |
| Voltage Ratio | 22000 / 400 V |
| Voltage Regulation | off-circuit |
| Tapping Range | 22 000 V+-2×2,5% |
| Frequency | 50 Hz |
| Vector Group | Dyn11 |
| Standards | IEC 60076 |
| Weight of oil | ~ 750kg |
| Total Weight | ~ 4000kg |

