#404 - 45/50 MVA 132/30 kV
- Joakim Rönngård
- +358 40-027 9833
| Quantity | : 1 pcs |
| Brand | : TBA |
| Condition | : Surplus, unused |
| Year of Manufacture | : 2025 |
| Application | : Power Transformer |
| Basic Transformer Concept | : oil-immersed, conservator type |
| Tank Design | : Radiator tank |
| Cooling | : ONAN/ONAF |
| Number of Phases | : 3-phase |
| Rated Power | : 45 000/50 000 kVA |
| Voltage Ratio - HV/LV | : 132 000 +-10x1%/ 30 000 V |
| Voltage Regulation | : On-load tap changer |
| Frequency | : 50 Hz |
| Connection | : YNd11 |
| Total Weight | : 84 500 kg |
| Weight of Oil | : 20 000 kg |
